O mnie

Kancelaria Adwokacka Agnieszka Januszek Olkusz


Cieszę się, że zechcieli Państwo odwiedzić mój profil. Korzystając z Państwa uwagi, pozwolę sobie napisać kilka słów o sobie.

Nazywam się Agnieszka Januszek i jestem adwokatem. Zdecydowałam się wykonywać ten zawód, ponieważ lubię kontakt z ludźmi i rozwiązywanie problemów. Znajdywanie rozwiązań i dotrzymywanie obietnic – to ważne elementy pracy adwokata. Aby to było możliwe, każda sprawa wymaga poświęcenia jej należytej uwagi, staranności oraz zaangażowania adwokata. Zaangażowanie i poświęcony czas pozwala znaleźć najlepsze rozwiązania, które czasem zasłania rutyna. Pamiętam o tym w codziennej pracy.

Wiedzę, z którą się Państwem dzielę zdobyłam podczas studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz w trakcie aplikacji adwokackiej (podczas której zostałam doceniona, otrzymując wyróżnienie dla najlepszych aplikantów). Zastosowanie wiadomości w praktyce ułatwiają mi dotychczasowe doświadczenia zdobyte podczas praktyk w sądownictwie powszechnym, praca w Kancelariach Adwokackich w Katowicach i Olkuszu oraz szkolenia przeprowadzane dla Agencji Rozwoju Lokalnego S.A w Sosnowcu.

Moje doświadczenie nie ogranicza się do jednej dziedziny. W trakcie swojej praktyki zajmowałam się szerokim spektrum zagadnień: doradzałam w sprawach rozwodowych, rodzinnych i spadkowych, reprezentowałam klientów w sprawach karnych przed organami ścigania i sądami, odzyskiwałam należne odszkodowania w sprawach turystycznych (za opóźnione loty czy zmarnowany urlop), czy też przygotowywałam pisma do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Pracowałam zarówno dla osób fizycznych jak i firm. Moim atutem jest również zainteresowanie prawem podatkowym.

Miło mi będzie się z Państwem spotkać w siedzibie mojej Kancelarii przy ul. Szpitalnej 42 w Olkuszu. Do zobaczenia!